Anasayfa
 
Hoşgeldiniz

2004 yılında yayın hayatına başlayan sitemiz 2009 yılında yeni yüzüyle, siz ziyaretçilerimizin beğenisine sunulmuştur. Yeni web sitemiz, sizlere daha kolay ulaşabilmemiz için tasarlandı. Galeri bölümümüzde sporcularımızın ve takımlarımızın fotoğraf ve videolarına ulaşabileceksiniz. Haberler bölümünde Takım Haberleri ve Güncel haberlere ulaşabileceksiniz. 2009-2010 yeni döneminde her sporcumzun sporcuadısoyadı@kiziltopraksporkulubu.com şeklinde e-mail adresi olacaktır. Çok yakında forum ve blog hizmetimiz de açılacaktır. Böylelikle sizlerle sporcularımızla web sayfamız üzerinden anlık olarak iletişim kurma becerisine sahip olacağız. Yeni yüzümüzle ilgili görüşlerinizi lütfen  This e-mail address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it adresine bildirmenizi rica ederiz. Güzel bir yıl olması dileğile, sporla kalın.


 

 
EĞİTİM KADROMUZ PDF Print E-mail

Anrenmanlarımız akademik eğitimini tamamlamış branşlarında uzman spor akademisi mezunu antrenörlerimiz tarafından yapılmaktadır.

 
HEDEF PDF Print E-mail

Türkiye'nin spor desenine tek tip başarılı oyuncular ve sporcular yetiştirmek ve en iyi yerlerde bulunmalarını sağlamak.


ÇALIŞMA PROGRAMI 
Isınma, 10-15 dakika arası Esas, 40-45 dakia arası Bitiriş, 10-15 dakika arasında çalışmalar yapılmaktadır. Antrenman süresi 1 saat 15 dakikadır.


YAŞLAR
7 ve 17 yaş arası kız ve erkek öğrenciler katılabilirler.


6 / 8 YAŞ ÖZELLİKLERİ
El göz koordinasyonları gelişmektedir. Dayanıklılık gelişmektedir. Yorgunluk sklıkl görülmekte yorgunluktan kurlulma (rejenerasyon) zamanı yetişkinlerin yarısı kadardır. Aktif olmadıklarından dolayı yorgunluk hissederler.

GEREKSİNİMLER
Gövdenin bir çok bölümünün kullanıı ile küçük ve büyük kas gruplarının çalışmasını içern hareketler yapmak gerekir. Koordinasyonun gelişmesi ile ilgili çeşiti beceriler öğrenmek ve uygulamak gerekir. Yüzme çalışmalarında ve ayanıklılığını ilerletecek aktif sporlara (takım) ayrıca tehlikesiz olarak spor yapma kabiliyetinin öğretilmesi.


9 / 11 YAŞ ÖZELLİKLERİ
Durula ilili alışkanlıklar daha zayıf, kas kuvveti düşük düzeydedir. Koordinasyon oldukça gelişmiş dikkat süresi artar, ilgiler çeşitlenir. Yarışmadan hoşlanır, ancak yorgunluk durumunda kolayca sinirlenme ve vazgeçme görülür. Gruba bağlılık ve ilgi artar.

GEREKSİNİMLER
Vücut mekaniği ile ilgili egzersiz, kas kuvvetini artırıcı vücudun kendi ağırlığıyla çalışmalar yapmak gerekir. Dinlenme peiyodları olan yarışmalara katılmak kasları, akciğer ve kalp antrenman kaldırma gücünü artırmalıdır. Bu yaş grubunda çocukları grup etkinliklrine katılması sağlanmalıdır.


15 / 18 YAŞ ÖZELLİKLERİ
Motor (hareket) beceri koordinasyon gelişmiştir. Kemk büyümesi hemen hemen tamamlanmıştır.

GEREKSİNİMLER
Etkinlik ağırlığı ve sıkça yapılan antenmanlara katılmalıdır. Egzersiz ve beslenme yolu ile ağırlığın nasıl kontrol edileceği öğretilmelidir. Kız öğrenciler estetik katlımda bulunur. Artık olgunlaşmış, beceri performansı yönünde geliştirme çalışmaları yapmak gerekir. Kuvvetin etkili ve güvenli br şekilde kullanılacağı öğretilmektedir.

 
SPOR OKULUMUZ PDF Print E-mail

  

Spor okullarımız 17 Eylül Cumartesi günü 2011 - 2012 öğretim yılına başladı. Kayıtlarımız devam ediyor. ÇOCUKLARIMIZI NE KADAR TANIYORUZ

Hareket gelişme dönemleri : 0 / 2
Temel hareket dönemi : 2 / 7
Spora yönelik hareket dönemi : 7 ve yukarısı
Genel geçiş evresi : 7 / 12
Özel ve koodineli hareketler : 11 / 13 


CALIŞMA GÜNLERİ
Cumartesi ve Pazar

İSTANBUL ANADOLU LİSESİ SPOR SALONU

1 SEANS BASKETBOL 08.30 - 09.55
2 SEANS BASKETBOL 10.00 - 11.15
3 SEANS BASKETBOL 11.20 - 12.35
4 SEANS BASKETBOL 12.40 - 13.55
5 SEANS BASKETBOL 14.00 - 15.15
6 SEANS VOLEYBOL 15.20 - 16.35
7 SEANS BASKETBOL 16.45 - 18.00
8 SEANS BASKETBOL 18.45 - 19.25

 


 

 • GENEL BİLGİLER

  1) Web sitemizi her gün ziyaret etmeyi unutmayınız.
  2) Dershaneye giden öğrencilerimize serbest program uygulaması yapılır.
  3) Katılımcılardan sağlık raporu ve 1 adet fotoğraf istenmektedir.
  4) Sezon içi çalışmalarda kış ve yaz kampları yapılacaktır.
  5) Kulüp çalışmalarımızda lisanslı olarak yer alma fırsatı.
  6) Her bölgeye servis olanağımız vardır.
 
Copyright © 2015 KIZILTOPRAK SPOR KULUBÜ. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
 

Anketler

Web sitemizin yenilecek olan yeni yüzünde hangi rengin hakim olmasını istersiniz?
 

Kimler Sitede

We have 2 guests online