Facebook
Instagram
Twitter
+90 507 303 71 42

+90 216 345 71 61

Voleybol

KIŞ VOLEYBOL OKULUMUZ 16 EYLÜL 2017  CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR!

AMAÇ VE HEDEFLERİMİZ; 2004 yılından bu yana faaliyet gösteren KIZILTOPRAK SPOR KULÜBÜ Spor Okullarındaki Temel Amaç, 7 – 17 yaş arası çocukların ve gençlerin fiziksel gelişimlerine katkıda bulummak,hayata hazırlamak, özgüvenlerinin geliştirilmesi ve spor disiplini, takım ruhu, paylaşma, sosyal olabilme, yenme ve yenilme duygularına alışmalarının sağlanmaktır.. Okul ile spor eğitimlerinin aynı başarı çizgisinde olmasının sağlanması , spor eğitiminin okul başarısını etkilememesi spor okullarımıza devamın ön koşuludur.Dallarında tecrübeli Kızıltoprak Spor Kulübü.Eğitmenleri tarafından yaratılan yarı-rekabetçi ortamda sporun tüm güzelliklerinin tanıtılması, gelecekte örnek sporcular ve bilinçli spor seyircileri olmaları ve bütün bunların sonucunda,Spor Okullarımızdan yetiştirdiğimiz Sporcularımızdan kurulu Kulüp Takımlarımız ile İstanbul Liglerinde mücadele ederek başarı kazanmaya,Türk Sporuna Yeni Yetenekler kazandırmaya devam etmeyi hedeflenmektedir.
SPOR SALONUMUZ; Kızıltoprak Spor Kulübü Spor Salonu İstanbul Anadolu Lisesi ( Fenerbahçe Stadı yanı / Kızıltoprak ) semtinde dir.Teknik özellikleri ( Fiba saha ölçülerine uygun) Fiziki iç yapısı ve Kalitesi,Merkezi Yerde Oluşu, 200 Araçlık Otoparkı ile Öğrencilerimize En yüksek Standartları ve Kaliteyi sunmaktadır.
YAŞ GRUPLARI VE SEVİYELER ; Voleybol Spor okullarımıza 7 – 16 yaşlar arasında;Voleybol sporunu seven önemseyen,geliştirmek isteyen,gelecekte Kulüp ve Okul Takımlarında başarılı Voleybol kariyeri ayrıca KIZILTOPRAK SPOR KULÜBÜ TAKIMLARINDA Lisanslı olarak oynamak isteyen Tüm Sporcular Katılabilirler.
Çalışma grupları öğrencilerin Voleybol becerilerine,yaşlarına,fiziki yapılarına göre gruplar oluşturulur.
Çalışma gruplarımız en fazla 18 kişiden oluşmaktadır.

 

 

 

MALZEME VE EKİPMANLAR ; Her yaş grubu için Öğrencilerimize Uluslararası Yönetmelikler gereği seçilmiş salon topları kullanılır, her sporcuya iki top ve 8 – 10 sporcuya 1 Antrenör – 1 Asistan Coach düşecek şekilde Antrenman Programları gerçekleştirilmektedir.
KIZILTOPRAK SPOR KULÜBÜ ‘nün Voleybol Antrenmanlarında Takım ruhu,spor kültürü ve kalitesinin oluşturulabilmesi açısından tek tip forma giyme zorunluluğu vardır. Öğrencilerimiz için özel olarak üretilen Çift taraflı antrenman forması, şortu,1 adet t-shırt,suluk ve çantadan oluşan spor okulu setinin tüm çalışmalarda kullanması zorunludur.
DÖNEMLER VE ANTRENMAN SAATLERİ; Voleybol okullarımızda çalışmalar her yıl Eylül ayının ilk hafta sonu başlar ve Haziran ayının ilk haftası sonu sona erir. Antrenmanlar Cumartesi ve Pazar günleri 1 saat 15 er dakikalık periyotlar halinde gerçekleşir. Çocuğunuzun Yaş ve Becerisine göre katılabileceği Antrenman saati için Spor Salonumuzda bulunan Ön Kayıt Birosundan,Telefon veya e-mail yolu ile de bilgi alabilirsiniz. ÖRNEK TABLO aşağıdadır.
VOLEYBOL SPOR OKULU ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

SAAT: 12:45 / 14:00………………..1. GRUP
14:00 / 15:15 ………………………….2. GRUP

 


EĞİTMEN KADROMUZ VE ÇALIŞMA PROGRAMIMIZ ; Tüm Antrenörlerimiz pedagojik formasyon eğitimi ve antrenörlük eğitimini almış MARMARA ÜNİVERSİTESİ SPOR AKADEMİSİ MEZUNU veya ÖĞRENCİSİ deneyimli antrenörlerdir.Antrenmanlar deneyimli,Voleybol dalinda İhtisas yapmış,Türkiye Voleybol Fedarasyonunun resmi antrenörlük belgesine sahip kaliteli antrenörler eşliğinde uygulanmaktadır.
ÇALIŞMA PROGRAMIMIZ; Spor Akademisi mezunu ve ihtisas dalı Voleybol olan ve Teknik Kadro tarafından bir yıllık plan hazırlan dahilinde uygulama yapılmaktadır.Sporcular bu çalışmaları, yaş ve Voleybol bilgisi seviyelerine göre ayrıldıkları gruplarda, kendi yaş ve seviyelerinden sporcularla gerçekleştirirler. Her bir sporcunun gelişimi yakından takip edilmekte, bu gelişim düzenli aralıklarla kendisine her ay sonu karne olarak verilmekte ayrıca ailesine gelişimi hakkında e-mail veya telefon aracılığı ile rapor edilmektedir.
KAYIT ŞARTLARI ; Kızıltoprak Spor Kulübü Voeybol Okullarına 7 – 16 yaş arasındaki tüm kız ve erkek öğrenciler Velisi ile kayıt yaptırabilir.Herhangi bir fiziksel özellik şartı veya boy sınırı yoktur.
Kesin kayıt için 2 adet vesikalık fotoğraf ,sağlık raporu ile birlikte Spor Salounmuzda bulunan Kayıt Birosundan alınacak olan kayıt formunu doldurmak yeterlidir.