Facebook
Instagram
Twitter
+90 507 303 71 42

+90 216 345 71 61

Basketbol

KIŞ SEZONU BASKETBOL SPOR OKULLARIMIZ 16 EYLÜL 2017 CUMARTESİ GÜNÜ BAŞLIYOR

AMAÇ VE HEDEFLERİMİZ : 2004 yılından bu yana faaliyet gösteren ‘ KIZILTOPRAK SPOR KULÜBÜ ‘ Basketbol Spor Okullarındaki Temel Amaç, 7 – 16 yaş arası çocukların ve gençlerin fiziksel gelişimlerine katkıda bulunmak , hayata hazırlamak , özgüvenlerinin geliştirilmesi , spor disiplini , takım ruhu , paylaşma , sosyal olabilme , yenme ve yenilme duygularına alışmalarını sağlamaktır.Okul ile Spor Eğitimlerinin aynı başarı çizgisinde olmasının sağlanması , Spor Eğitimi ‘ nin okul başarısını etkilememesi Spor Okullarımıza devamın en önemli koşuludur.Dallarında tecrübeli Kızıltoprak Spor Kulübü Eğitmenleri tarafından yaratılan yarı rekabetçi ortamda Sporun tüm güzelliklerinin tanıtılması , gelecekte örnek sporcular ve bilinçli spor seyircileri olmaları ve bütün bunların sonucunda , Basketbol Spor Okullarımızdan yetişen Sporcularımızdan kurulu Kulüp Takımlarımız ile İstanbul Ligleri ‘ nde mücadele ederek başarı kazanmak ve Türk Basketboluna yeni Yetenekler kazandırmayı hedeflemekteyiz.

 

SPOR SALONLARIMIZ Kızıltoprak Spor Kulübü Spor Salonları, İstanbul Anadolu Lisesi ( Fenerbahçe Stadı yanı / Kızıltoprak ) ve Erkut Soyak Anadolu Lisesi ( Yenişehir Soyak Evleri Yanı – Ataşehir karşısı,Şerifali bölgesinde dir.Teknik özellikleri ( Fiba saha ölçülerine uygun) Fiziki iç yapısı ve Kalitesi,Merkezi Yerde Oluşu,Otoparkı ile Öğrencilerimize En yüksek Standartları ve Kaliteyi sunmaktadır.

 

YAŞ GRUPLARI VE SEVİYELER ; Basketbol Spor okullarımıza 7 – 16 yaşlar arasında; Basketbol sporunu seven önemseyen,geliştirmek isteyen,gelecekte Kulüp ve Okul Takımlarında başarılı Basketbol kariyeri ayrıca KIZILTOPRAK SPOR KULÜBÜ TAKIMLARINDA Lisanslı olarak oynamak isteyen Tüm Sporcular Katılabilirler.
Çalışma grupları öğrencilerin Basketbol becerilerine , seviyelerine , yaşlarına ve fiziki yapılarına göre gruplar oluşturulur.
Çalışma gruplarımız en fazla 18 Kişiden oluşmaktadır.

 

MALZEME VE EKİPMANLAR ; Her yaş grubu için Öğrencilerimize Uluslararası Yönetmelikler gereği seçilmiş salon topları kullanılır,her sporcuya iki top ve 8 – 10 sporcuya 1 Antrenör – 1 Asistan Coach düşecek şekilde Antrenman Programları gerçekleştirilmektedir.

 

KIZILTOPRAK SPOR KULÜBÜ ‘nün Basketbol Antrenmanlarında Takım ruhu,spor kültürü ve kalitesinin oluşturulabilmesi açısından tek tip forma giyme zorunluluğu vardır. Öğrencilerimiz için özel olarak üretilen Çift Taraflı Antrenman Forması , şortu , 1 adet Warm – Up , 1 adet t-shırt ve Çantadan oluşan Spor Okulu setinin tüm çalışmalarda kullanılması zorunludur.

 

DÖNEMLER VE ANTRENMAN SAATLERİ; Basketbol Okullarımızda çalışmalar her yıl Eylül ayının ilk hafta sonu başlar ve Haziran ayına kadar devam eder. Antrenmanlar Cumartesi ve Pazar günleri gerçekleşir. Çocuğunuzun Yaş ve Becerisine göre katılabileceği Antrenman saati için Spor Salonumuz ’ da bulunan Ön Kayıt Bürosundan ,Telefon veya E-mail yolu ile de bilgi alabilirsiniz. ÖRNEK TABLO aşağıdadır BASKETBOL OKULU ÖRNEK ÇALIŞMA SAATLERİMİZ

 

10:15 – 11:30 ( 2007 – 2008 )
11:30 – 12:45 ( 2008 – 2010 )
12:45 – 14:00 ( 2006 – 2007 )
15:15 – 16:30 ( 2001 – 2003 )
16:30 – 17:45 ( 2004 – 2005 )

 

EĞİTMEN KADROMUZ VE ÇALIŞMA PROGRAMIMIZ ; Tüm Antrenörlerimiz Pedagojik Formasyon Eğitimi ve Antrenörlük Eğitimini almış SPOR AKADEMİSİ MEZUNU veya ÖĞRENCİSİ deneyimli antrenörlerdir.Antrenmanlar Basketbol dalinda İhtisas yapmış ,Tecrübeli , Türkiye Basketbol Federasyonu’nun Resmi Antrenörlük belgesine sahip kaliteli antrenörler eşliğinde uygulanmaktadır.

 

ÇALIŞMA PROGRAMIMIZ; Spor Akademisi mezunu,ihtisas dalı basketbol olan Teknik Kadro tarafından bir yıllık plan hazırlan dahilinde uygulama yapılmaktadır.Hücum ve savunma tekniklerinin yanısıra,şut, pas, topsuz alanda hareket ve top hakimiyeti çalışmalarını kapsar. Sporcular bu çalışmaları, yaş ve Teknik bilgi seviyelerine göre ayrıldıkları gruplarda, kendi yaş ve seviyelerinden sporcularla gerçekleştirirler. Her bir sporcunun gelişimi yakından takip edilmekte, bu gelişim düzenli aralıklarla kendisine her ay sonu karne olarak verilmekte ayrıca ailesine gelişimi hakkında e-mail veya telefon aracılığı ile rapor edilmektedir.

 

KAYIT ŞARTLARI ; Kızıltoprak Spor Kulübü Basketbol Okuluna 7 – 16 yaş arasındaki Tüm Kız ve Erkek Öğrenciler Velisi ile kayıt yaptırabilir.Herhangi bir fiziksel özellik şartı veya boy sınırı yoktur.
Kesin kayıt için 1 adet vesikalık fotoğraf ,sağlık raporu ile birlikte Spor Salonumuzda bulunan Kayıt Bürosundan alınacak olan kayıt formunu doldurmak yeterlidir.