Facebook
Instagram
Twitter
+90 507 303 71 42

+90 216 345 71 61

Hakkımızda

Kızıltoprak Spor Kulübü ;

“Bizi güçlü yapan yediklerimiz değil, hazmettiklerimizdir. Bizi zengin yapan kazandıklarımız değil, muhafaza ettiklerimizdir. Bizi bilgili yapan okuduklarımız değil, kafamıza yerleştirdiklerimizdir.”

 

 

İşte bu felsefe ile 1998 yılından beri ,spor ruhunu ve spor ahlakını benimsemiş Profesyonel Sporcular yetiştirmenin yanı sıra , toplumumuza ülkesini seven ve ülkesine faydalı birer vatandaş olmak isteyen,insanları seven ve iyi bir insan olmanın bilincinde olan, sanata ve müziğe önem veren ,kendini kültürel anlamda geliştiren,araştırmacı,kaybetmeyi de kazanmayı da kendi içinde doğru yaşayabilen,her zaman bir adım ileri atması gerektiğinin bilincinde olan,dostluğun aile kavramının önemini bilen ve bu değerleri korumak için çalışan ,takım ruhunu taşıyan,araştırmacı ,bilinçli ve saygılı fertler kazandırabilmek için çalışmaktadır.

 

 

Misyon ;
Hedefimiz dünyadaki en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın fizyolojik, psikolojik ve sosyal gelişimlerinde bir nebze de olsa katkımızın olabilmesidir. Bize emanet edilen çocuklarımıza daha da iyi bir eğitim verebilmek adına her geçen gün kendimizi yenilemekte ve bir adım daha öne gitmekteyiz. Geleceğimiz olan çocuklarımıza gerekli hayat tecrübesini kazandırmak ve onları toplum bilincine uygun olarak yetiştirmek için sporun sadece bir araç olduğunun bilincinde olarak her biri kendi branşında eğitimli uzman teknik kadromuzla geleceğimize yatırım yapmaya devam ediyoruz..

 

 

Vizyon;
Kızıltoprak Spor Kulübü çocuklarına temel ve ileri spor eğitimi vermenin yanı sıra, toplumumuza da dostluk ve aile kavramının anlamını bilen, takım ruhunu taşıyan, centilmen, dürüst, mücadeleci, lider, sportmen, kazanma ve kaybetme duygularını hazmetmeyi becerebilen pozitif fertler kazandırmak adına çalışmaktadır. Her biri kendi branşında eğitimli ve aynı zamanda pedagojik formasyon almış olan teknik kadromuzla çocuklarımızın sadece sportif faaliyetlerindeki başarıları değil aynı zamanda psikolojik, sosyal ve eğitim hayatlarındaki gelişimleri de teknik ekibimiz tarafından takip edilmektedir.
Biz ne başarısızlıklarımız için kaderi, ne de başarılarımız için şansı sebep olarak göstermiyoruz. Başarılı olabilmek için önümüzdeki engelleri tespit edip onları kaldırarak yolumuza devam etmekte ve çocuklarımıza da bu bilinci aşılamaktayız.
Biz geleceğimize yatırım yapıyoruz! Bunun içinde her geçen gün bir adım ileri atarak, kendimizi yenileyerek çocuklarımıza ve ailelerine daha faydalı bir kulüp olmak için çalışıyoruz.


 

 

HEDEFLERİMİZ
Faaliyet Yapımız ve Hedeflerimiz ;
Kızıltoprak Spor Kulübü 2004 yılından itibaren sadece kendi yetiştirmiş olduğu sporcuları ile İstanbul Basketbol Altyapı Liglerine dahil olmuş ve büyük başarılara imza atmış büyük bir ailedir.
Spor okulu faaliyetlerimiz 7 / 17 yaş arası çocuklarımızı kapsamaktadır. Bu çalışmalarda çocuklarımız yaş ve becerileri dikkate alınarak gruplandırılırlar ve öncelikli olarak ilgili oldukları branşlar ( Basketbol , Voleybol ) ile alakalı temel teknik eğitim almaya başlarlar.
Bu çalışmaların sonunda fiziksel yeterlilik, yetenek, beceri ve hepsinden önemlisi antrenmanlara devam yüzdeleri ile belirli seviyeye gelen başarılı oyuncularımız Kulüp Takımı antrenmanlarına çıkmaya hak kazanırlar.
Ayrıca Kış ayı ve Yaz aylarında düzenlenen Takımlara Hazırlık Kamplarında da Teknik Kadro tarafından izlenilerek verilen karar sonrasında Yaş aralıklarına göre Minik,Küçük,Yıldız ve Genç Takımlarımıza seçilen oyuncularımıza velilerinin de izni ile lisansları çıkarılır ve İstanbul Liglerinde oynamaya hak kazanırlar ve İstanbul Liglerinde yapacakları maçlar ile Profesyonel Spor hayatlarına ilk adımlarını atmış olurlar.
Kızıltoprak Spor Kulübü olarak hedefimiz ; Türk Basketboluna Yeni bir Renk katmak ve değerli,disiplinli Sporcular yetiştirmektir.


 

 

SPOR SALONLARI
Salon 1 (Merkez Salon) : İSTANBUL ANADOLU LİSESİ SPOR SALONU
Recep Peker Caddesi No:5 (Fenerbahçe Stadı yanı ) Kiziltoprak / Kadiköy – İstanbul

Salon 2 : ERKUT SOYAK ANADOLU LİSESİ SPOR SALONU
Site Mahallesi , Atay Sokak No ; 57 ( Soyak Yenişehir Siteleri yanı , Ataşehir karşısı ) Şerifali / Ümraniye – İstanbul